Vizyon, Misyon, Hedefler ve İlkeler

Vizyon

Her zaman üstün kaliteyi en uygun fiyatlarla tüketiciye sunarak güvenilir ve değer yaratan alışverişin adresi olmak.

Misyon

Eşsiz hizmet kalitesi, lider uygulamaları, geniş ürün yelpazesi ve tüketici bütçesine katkıyı esas alan fiyatlandırmasıyla sürdürülebilir karlılık ve büyümeyi başaran bir toptan ve perakendeci olmaktır.

Hedefler

Şirket, mağaza verimliliğine odaklı ve dengeli bir büyüme planı hedeflemektedir. Şirketin uzun vadeli planları arasında öncelikle Ankara’daki operasyonlarını büyütüp ulusal bir marka olarak konumlanmak, sonrasında nüfusun yoğun olduğu büyük şehirlerde şubeleşmeyi planlamaktadır.

İlkeler

Güçlü bir kurumsal yönetim yapısına sahip olmanın önemine inanan Gimat Gross, kurumsal yönetim ilkelerini faaliyetlerinin her aşamasında kendisine rehber edinmiştir. Ayrıca Şirket, kurumsal yönetim anlayışının bir sonucu olarak, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından yayımlanan Kurumsal Yönetim İlkeleri’nin uygulanmasının sadece Gimat Gross için değil, Şirket’in tüm pay sahipleri ve ülkemiz için faydalı olduğunun bilinciyle hareket etmektedir. Sürekli güncellenen kurumsal web sitesinde, Kurumsal Yönetim ve Şirket ile ilgili ayrıntılı bilgi pay sahiplerinin bilgisine sunulmaktadır. Gimat Gross, kurumsal yönetimin ana ilkeleri olan;
• Eşitlik,
• Şeffaflık,
• Sorumluluk,
• Hesap verebilirlik
ilkelerini benimsemektedir.