Şirket Tarihçesi

Proje Amacı ve Kurucular

Şirketimiz Gimat Mağazacılık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. 12 Mart 2015 tarihinde kurulmuş, 09 Nisan 2015 tarihinde de sermaye artırımı yolu ile 1.516 paya çıkarılarak “Borsada İşlem Görmeyen Halka Açık Şirket” statüsünü kazanmıştır.

Şirketimizin kurucu ortakları, Gimat (Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Toptancıları) kökenli olup, Gross market projesini hayata geçirmekteki asıl amaçları, 30 yıllık gıda toptancılığı bilgi birikimini bir Gross market zincirine çevirerek, hem ülke ekonomimize katkı sağlamak, hem de halkımıza iyi ve kalite ürünleri, uygun fiyat ile sunabilmektir. Projenin en önemli özelliği ise; yabancı sermayenin değil, öz sermayenin büyümesini ve yayılmasını sağlamaktır.

Şirketimiz, "Halka Açık Statü" kazanmasını müteakip, 05 Ocak 2016 Tarihinde, Ankara İli Yenimahalle İlçesi Macun Mahallesi 62924 Ada 1 Parselde bulunan 27.943 m2 lik araziyi satın almak sureti ile Şirket aktifine katmıştır.

Şirket kuruluşundan, arazinin satın alınmasına kadar geçen süre zarfında, arazi üzerinde yapılabilecek projeler hakkında çok ciddi çalışmalar yapmış ve Ülkemizin Ödüllü Mimarlık Bürolarından A Tasarım, Ali Osman Öztürk ile anlaşarak, projeyi hayata geçirmeye karar vermiştir.

Proje Etapları

1. Etap: Hem perakende tüketicilere doğrudan toptan fiyatına ürün satabilecek, hem toptancılarımıza uygun fiyatla ürün tedariği yapabilecek, hem de gerek yurt içi ve gerekse yurt dışına toptan ve toptan üstü ürün satabilecek, iki ana kat ve kapalı-açık otoparklardan oluşacak bir Gross marketten ibarettir.

2. Etap: Yapılan Gross marketin yan tarafında, iki taraflı alışveriş sinerjisi sağlayacak mağazalardan oluşan bir alışveriş sokağı ile bu mağazaların üzerinde yer alacak olan yüksek katlı iki bloktan oluşmuştur.